Liga prvakov, osmina finala

Tottenham stisnil Juventus in izvlekel remi

Malokrat smo videli, da bi nekdo tako stiskal Juventus kot ga je nocoj stiskal Tottenham. Hitra dva gola sta Juventusu obetala zmago, toda Angleži so v nadaljevanju igrali odlično in bi lahko iztržili tudi več kot remi.

2 : 2

Juventus: Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini, Medhi Benatia, Alex Sandro, Mattia De Sciglio, Federico Bernardeschi, Sami Khedira (od 66. Rodrigo Bentancur), Miralem Pjanić, Douglas Costa (od 92. Kwadwo Asamoah), Mario Mandžukić (od 76. Stefano Sturaro), Gonzalo Higuain.Tottenham: Hugo Lloris, Jan Vertonghen, Benjamin Davies, Eric Dier, Davinson Sanchez, Serge Aurier, Dele Alli (od 83. Heung-Min Son), Mousa Dembele, Erik Lamela (od 89. Lucas Moura), Christian Eriksen (od 92. Victor Wanyama), Harry Kane.

Začetek srečanja v Torinu je bil infarkten. Tekla je komajda druga minuta, ko so domači že slavili! S prostega strela je podal Miralem Pjanić, obramba Tottenhama je zaspala, kajti Gonzalo Higuain je imel čas in prostor, ki ju je izkoristil in premagal Huga Llorisa. Londončani so ostali zakrčeni in hitro jih je doletel še en udarec. Ben Davies je v kazenskem prostoru zrušil Federica Bernardeschija in zakuhal enajstmetrovko, ki jo je realiziral Gonzalo Higuain. V 17. minuti so enajstmetrovko zahtevali tudi šokirani Angleži, ko je v kazenskem prostoru padel Harry Kane, a brez uspeha.

Tottenham se je naposled otresel trdih nog in zagospodaril na igrišču. Harry Kane je v 26. minuti nevarno preizkušal Gigija Buffona, ki pa je bil na mestu. Na drugi strani je imel Higuain v 30. minuti na nogi izid 3:0, vendar je priložnost zapravil. Kazen je sledila. V 35. minuti so gostje uspeli nadgraditi prevlado, Dele Alli je podal Kaneu, ki je obšel Buffona in znižal zaostanek. Ko se je že zdelo, da se bo dogajanje umirilo in bosta ekipi v miru odšli na odmor, pa je Serge Aurier v kazenskem prostoru zrušil Douglasa Costo in zakuhal enajstmetrovko. Žogo si je znova namestil Gonzalo Higuain, toda zadel le prečko.

V drugem polčasu smo prvo priložnost videli v 57. minuti, ko je napad Juventusa z diagonalnim strelom zaključil Federico Bernardeschi, Lloris pa je žogo odbil v kot. Gostje so bili več pri žogi, sprožili so tudi več strelov, toda za gol Gigija Buffona niso bili zares nevarni. Italijani so tekmo uspeli obrniti v smer, ki jim odgovarja. Nasprotnik je imel žogo, toda domačini so ga uspešno držali pod kontrolo in preprečevali nevarne situacije, iz katerih bi Angleži lahko streljali na gol.

V 70. minuti vendarle nov strel. Z razdalje je močno sprožil Kane, Buffon je imel precej težav, a je rešil svoj gol. Tega pa mu ni uspelo storiti v 72. minuti, ko ga je s prostega strela presenetil Christian Eriksen, ki je poravnal izid na 2:2. Tottenham je bil nocoj v igri boljši in je zasluženo izenačil. Domačini so imeli precej težav pri gradnji napadov, kajti gostje so jih v drugem polčasu pritiskali visoko in izgledali kot da igrajo v prestavi višje. Po dolgem obdobju nenevarnosti v 85. minuti vendarle tudi poizkus Juventusa, po podaji iz kota je z glavo precej čez gol streljal Benatia. Tottenham je do konca srečanja nadaljeval s prevlado, Juventus pa ni imel idej, niti moči, ostalo je pri izidu 2:2, ki pred povratno tekmo v boljši položaj postavlja angleškega predstavnika.