Bayern je vse rešil že v Rimu, Lazio ni mogel storiti praktično ničesar

Kar štiri gole je Bayern dosegel na gostovanju pri Laziu in vse kaže na to, da je ta dvoboj že odločen.

1 : 4

Lazio: Pepe Reina, Mateo Pablo Musacchio (od 31. Senad Lulić), Francesco Acerbi, Lucas Leiva (od 51. Gonzalo Escalante), Patric (od 53. Wesley Hoedt), Sergej Milinković-Savić (od 81. Danilo Cataldi), Joaquín Correa, Manuel Lazzari, Ciro Immobile, Adam Marušić, Luis Alberto (od 82. Jean-Daniel Akpro).Bayern Munchen: Manuel Neuer, Jerome Boateng, Niklas Süle, Leroy Sane (od 90. Bouna Sarr), Joshua Kimmich, Alphonso Davies, Jamal Musiala (od 91. Eric Maxim Choupo-Moting), Leon Goretzka (od 63. Javi Martinez), David Alaba, Robert Lewandowski, Kingsley Coman (od 75. Lucas Hernández).

Lazio je hitro, že v prvih desetih minutah igre na Olimpicu, spoznal, da bo nocoj izjemno težko. Bavarci so hitro začel plesti svojo igro in tudi ogrožati izkušenega vratarja Pepeja Reino. V deveti minuti je španski veteran že pobiral žogo iz svoje mreže, zadel je Robert Lewandowski po napaki Musacchija. Rimljani so v naslednjih minutah dajali občutek, da bodo skušali reagirati, vendar Bayern nasprotniku ni dal veliko časa in možnosti. V 24. minuti je Davies lepo podal Goretzki, odprla se je situacija za strel mlademu Musiali, ki je z roba kazenskega prostora zadel za 2:0. To je bil njegov prvi gol v ligi prvakov.

Spet je Lazio skušal reagirati, a ni bil konkreten. Vselej se je zapletlo pri zaključku. Manuel Neuer je polčas končal brez prejetega gola, je pa Reina na drugi strani v 42. minuti prejel še tretjega nocoj. Zabil ga je Leroy Sane. Tekma se je zdela odločena že po prvih 45 minutah igre.

Komaj je glavni sodnik označil začetek drugega dela igre, že se je znova zatresla mreža domače ekipe. Sane je potegnil v protinapad, vse storil sam, žogo poslal proti golu, zadel Acerbija, ki je z avtogolom še poslabšal situacijo Lazia. Sledil je sicer rleativno hiter odgovor domačih, ki pa je bil bolj tolažba kot kaj drugega. Luis Alberto je našel Joaquima Correo, ki je znižal na 1:4.

Visoko vodstvo Bayerna je pomenilo, da je tekma odločena, s tem pa tudi že ta dvoboj. Bayern je praktično že v četrtfinalu.