Svetovno prvenstvo 2018

Belgija je tretja na svetu!

Tekma za tretje mesto na svetovnem prvenstvu ni prinesla kakšnega pretiranega vznemirjenja. Belgija jo je dobila brez večjih težav, z goloma Meunierja in Hazarda. Angleži so bili pretežno nenevarni.

2 : 0

Belgija: Thibaut Courtois, Vincent Kompany, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Nacer Chadli (od 39. Thomas Vermaelen), Axel Witsel, Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Thomas Meunier, Youri Tielemans (od 78. Mousa Dembele), Romelu Lukaku (od 60. Dries Mertens).Anglija: Jordan Pickford, John Stones, Phil Jones, Eric Dier, Kieran Trippier, Harry Maguire, Ruben Loftus-Cheek (od 84. Dele Alli), Raheem Sterling (od 47. Marcus Rashford), Danny Rose (od 46. Jesse Lingard), Fabian Delph, Harry Kane.

(Foto: Getty Images)

Tekma za tretje mesto med Anglijo in Belgijo se je komajda dobro začela, že se je zatresla angleška mreža. Tekla je četrta minuta, Lukaku je zaposlil Chadlija, ki je vtekal po levem krilu, žoga je prišla do Thomasa Meunierja, ki je bil pred golom hitrejši od prepočasnega in slabo postavljenega Rosa in zadel za 1:0. Angleži na gol Belgijcev niso znali odgovoriti, Belgijci pa so bili znova nevarni že v 12. minuti, De Bryune je bil pri strelu, Pickford pa je rešil svoj gol. Angleži so se konkretneje oglasili komajda po 20 minutah igre, najprej je Maguire poizkušal z glavo, nato pa še Kane s strelom s 15 metrov, a mimo belgijskega gola. Belgijci, ki so imeli več od igre, so bili znova nevarni v 36. minuti, Alderweireld je streljal, a previsoko. Belgijci so pred polčaso še menjali, poškodovanega Chadlija je zamenjal Vermaelen.

Angleži so drugi polčas začeli z dvojno menjavo, Lingard in Rashford sta vstopila namesto Rosa in Sterlinga. Angleži so drugi polčas začeli bolje kot prvega in bili tudi bolj nevarni. Potem ko so nekaj poizkusov Angležev blokirali, so Belgijci v 69. minuti vendarle bili malce bolj ogroženi. Dier je z desne strani prišel v kazenski prostor, uspel je že premagati Courtoisa, toda tam je bil Alderweireld in razčistil na gol črti. Angleži pravzaprav danes niso nikoli zares bili blizu kakšnemu preobratu. Dodatno je njihove upe na kaj več kot le četrto mesto po protinapadu z golom razblinil Eden Hazard v 82. minuti, potem ko je izkoristil podajo De Bruyna in sam prišel pred vratarja ter ga premagal. Že pred golom so bili Belgijci nevarni, takrat je Meunier streljal, a je bil Pickford na mestu. Angleži danes niso bili na ravni iz prejšnjih tekem, Belgija je potek tekme realtivno dobro nadzirala in jo tudi mirno pripeljala do konca ter se veselila končnega tretjega mesta.