Francija gre naprej kot prva v skupini, Portugalska je tretja

Kar tri enajstmetrovke smo videli na tekmi Francija - Portugalska, tekma se je končala z remije, ki je osrečil Francoze.

2 : 2

Portugalska: Rui Patrício, Raphaël Guerreiro, Pepe, Nélson Semedo (od 79. Diogo Jota), Ruben Dias, Danilo Pereira (od 46. João Palhinha), Renato Sanches (od 87. Sérgio Oliveira), Diogo Jota, Joao Moutinho (od 74. Ruben Dias), Bernardo Silva (od 73. Bruno Fernandes), Cristiano Ronaldo.Francija: Hugo Lloris, Lucas Hernández (od 46. Lucas Digne), Presnel Kimpembe, Raphaël Varane, Jules Koundé, Paul Pogba, Corentin Tolisso (od 66. Kingsley Coman), N'Golo Kante, Kylian Mbappe, Antoine Griezmann (od 87. Moussa Sissoko), Karim Benzema.

(Foto: Getty Images)

Prvi so na tekmi zapretili Portugalci, preko Cristiana Ronalda, ki pa je preslabo streljal z glavo. Prvo resnejšo priložnost na tekmi je imel Mbappe v 16. minuti, ni se najbolje znašel, tako da je portugalski vratar Rui Patricio dobil ta dvoboj. Tekma ni bila preveč odprta. V 27. minuti pa vendarle sprememba rezultata, Lloris je zbil Pereiro in zakrivil enajstmetrovko. Realiziral jo je Cristiano Ronaldo.

Pred odhodom na odmor je padel še en gol. Tudi ta je bil dosežek z bele točke. Semedo je zrušil Mbappeja, strel z bele točke je realiziral Karim Benzema

Francozi, ki so verjetno kar prvi favoriti za končno zmago, so hitro spet zadeli. V 47. minuti je Karim Benzema zadel za 2:1. Francijo je ta rezultat že uvrščal na prvo mesto v skupini. Toda Lahoz je kmalu dosodil igro z roko Koundeja in enajstmetrovko. Ronaldo je realiziral še drugo enajstmetrovko na tekmi. Rezultat je bil zdaj izenačen.

Rui Patricio je bil danes razpoložen, zaustavil je poizkusa Pogbaja in Griezmanna. Francija je na koncu osvojila točko, remi pa je ustrezal obema reprezentancama.