Barcelona se je že videla na zmagovalnem odru, nato pa je sledil šok in superpokal odhaja v Bilbao!

Athletic iz Bilbaa je v španskem superpokalu sprva izločil Real iz Madrida, v velikem finalu pa je po junaškem preobratu na kolena spravil še Barcelono in osvojil lovoriko.

17. januar 2021, 10:44

Le kdo bi si mislil, da bo zaključni turnir za španski superpokal osvojilo moštvo, ki je med vsemi štirimi zasedalo najnižje mesto na prvenstveni lestvici. Athletic iz Bilbaa je v polfinalu najprej izločil Real iz Madrida, v velikem finalu pa je porezal peruti še Barceloni, ki je do 90. minute vodila z 2:1.

Antoinu Griezmannu ni bilo usojeno, da postane veliki junak finala, saj je sprva napadalec Athletica Asier Villalibre v 90. minuti izenačil, že v četrti minuti sodnikovega dodatka pa je finale z izjemnim golom odločil prvi zvezdnik baskovskega moštva Inaki Williams.

Athletic je osvojil prvo lovoriko po letu 2015, ko je v finalu španskega superpokala prav tako premagal Barcelono. Baskovski velikan bo imel priložnost, da že čez nekaj mesecev osvoji še veliko prestižnejšo lovoriko, saj se bo v lani prestavljenem finalu kraljevega pokala pomeril s svojim regionalnimi tekmecem Real Sociedadom.