Izredno trofejni francoski krilni napadalec ima pri Bayernu sklenjeno dolgo in bogato pogodbo, toda ne velja za enega od zvezdnikov ekipe. Se bo zanj našla nova sredina pred koncem poletja?
Francoz Kingsley Coman pri nemškemu velikanu Bayernu igra za kar 325.000 evrov na teden, letno pa na svoj račun prejme okoli 20 milijonov evrov. Še zdaleč pa v ekipi trenerja Kompanyja ni nepogrešljiv in tudi klub ga je obvestil, da bo najbolje, če si pred iztekom poletne tržnice poišče nove delodajalce. Toda kdo bo prevzel visoko plačo?
Poleg tega je v prejšnji sezoni odigral samo 17 tekem v Bundesligi, prispeval je tri gole. Pogodbo pa ima še do leta 2027; za Bayern je to težava.
Coman je vrsto let slovel kot igralec, ki vsakič osvoji državno prvenstvo. Kariero je začel pri serijskem prvaku iz Francije (PSG), jo nadaljeval pri tedaj najbolj dominantni ekipi v Italiji (Juventus), potem pa odšel v Bayern, ki je bil kar desetletje brez konkurence.
V prejšnji sezoni je bil ta sanjski niz seveda prekinjen. Bavarci so končali šele na tretjem mestu, naslov pa je osvojil Bayer iz Leverkusna.