Bayern vendarle v osmino finala! Celtic je bil sekunde oddaljen od podaljškov na Allianz Areni

Pozna drama v Nemčiji, do napredovanja pa po izredno napetem obračunu vendarle Bayern München. Heroj večera je bil Alphonso Davies.

Uredništvo
18. februar 2025

(Foto: Getty Images)

Nemški velikan Bayern je nocoj v playoffu lige prvakov gostil Celtic, šlo je za povratni obračun. Bavarci so na prvi tekmi slavili z 2:1, toda niso bili pretirano prepričljivi. Škoti so tudi tokrat začeli zelo obetavno, že zgodaj so bili vsaj trikrat v zelo obetavni situaciji za vodstvo, toda Bavarci so preživeli. Sami so še najbolj zapretili tik pred koncem polčasa.

Takrat je napadalec Harry Kane zadel prečko Celtica. Med polčasom je Anglež ostal v slačilnici, očitno ni nared za vseh 90 minut srečanja.

Drugi polčas so bolje odprli Nemci, Goretzka je bil v zreli priložnosti pred vrati, toda Schmeichel med vratnicama Celtica se je izkazal. Potem pa šok za Bayern - Celtic je povedel v 63. minuti! Maeda je bistro zaposlil Kühna, ki je z bližine premagal Neuerja.

Skupni rezultat je bil na tej točki 2:2. Bayern je potreboval kar nekaj časa, da se je pobral po golu gostov, toda - v zadnji minuti dodatka je vendarle prišel do napredovanja. Alphonso Davies po odbitku! Schmeichel odlično branil Goretzki, pri strelu Kanadčana pa je bil brez možnosti. Nemci so s tem nocoj izenačili, v skupnem seštevku pa so imeli 3:2.

Časa za hrabre Škote ni bilo več, Bayern gre v osmino finala lige prvakov.