Dišalo je po presenečenju: Arda Guler je spet vknjižil asistenco, toda Nizozemska gre v polfinale!

Tulipani so se znašli v škripcih, potem pa vendarle uspeli v kratkem obdobju priti do popoldnega preobrata in uvrstitve v polfinale Eura, kjer jih zdaj čaka Anglija.

2 : 1

Nizozemska: Bart Verbruggen, Stefan de Vrij, Virgil van Dijk, Nathan Aké (od 73. Micky van de Ven), Denzel Dumfries, Jerdy Schouten, Xavi Simons (od 87. Joshua Zirkzee), Steven Bergwijn (od 46. Wout Weghorst), Tijjani Reijnders (od 73. Joey Veerman), Memphis Depay (od 87. Jeremie Frimpong), Cody Gakpo.Turčija: Mert Gunok, Kaan Ayhan (od 89. Semih Kilicsoy), Mert Müldür (od 82. Zeki Celik), Ferdi Kadıoglu, Samet Akaydin (od 82. Cenk Tosun), Abdulkerim Bardakcı, Arda Guler, Salih Özcan (od 77. Okay Yokuslu), Kenan Yildiz (od 77. Kerem Aktürkoglu), Hakan Calhanoglu, Baris Alper Yilmaz.

Nizozemska je v polfinalu Eura 2024! (Foto: Getty Images)

V zadnjem četrtfinalnem paru Eura 2024 sta se pomerili Nizozemska in Turčija, bolje pa so začeli tulipani, saj je že zgodaj dvakrat zapretil Memphis Depay. Najboljši strelec v vsej zgodovini Nizozemske bi se moral odrezati bolje, na drugi strani pa so bili Turki nevarni v 10. minuti, toda Özcan je na koncu sprožil premočno. Potem se je tempo umiril.

V 35. minuti pa šok za Nizozemce; Turčija je povedla po golu Akaydina z glavo, asistenco pa je kot izvajalec kota vknjižil talent Arda Güler.

Mladi zvezdnik, član španskega Real Madrida, je v 55. minuti s prostega strela zadel še vratnico. Nizozemci so potem stopili na plin in v 70. minuti prišli do izenačenja! Memphis Depay je podal s strani, branilec Stefan De Vrij pa je z glavo zadel za 1:1.

Šest minut kasneje pa že preobrat. Lepa kombinacija Nizozemcev se je končala z ostrim predložkom Depaya, v lastno mrežo pa je žogo nesrečno potisnil bočni branilec Müldür in tulipani so povedli z 2:1! V 85. minuti je bil v dveh obetavnih situaciijah Arktükoglu za Turčijo, toda ostalo je pri vodstvu Nizozemcev in čas se je že zelo hitro iztekal.

V sodnikovem dodatku se je vratar Verbruggen izkazal s sijajno obrambo pri strelu z bližine! Turki so pretili, na koncu pa se veselijo tulipani!