Euro U-21: Hrvaška je bila v Ljudskem vrtu blizu uspeha, izpadel je prvi favorit za zmago

Hrvaška je bila v Ljudskem vrtu blizu izvajanju enajstmetrovk proti favorizirani Španiji, na koncu pa je odločil gol v 110. minuti tekme. Myron Boadu je sodil najbolj zvezdniški reprezentanci turnirja.

31. maj 2021, 9:05

Španija je izločila Hrvaško in se uvrstila v polfinale Eura U-21. (Foto: /)

Danes so se začeli boji četrtfinala evropskega prvenstva do 21 let, ki se bo zaključilo 6. junija s finalno tekmo v ljubljanskih Stožicah. V Ljudskem vrtu sta poti prekrižali Španija in Hrvaška, ki je imela na svoji strani tudi lepo število navijačev, varovanci Igorja Bišćana pa so proti favoriziranim Špancem igrali celo podaljške, a jim je na koncu sodil Javi Puado, ki je dosegel oba španska gola. Hrvaška si je sicer podaljške izborila šele v 94. minuti, ko je po prekršku na Stipejem Biukom Luka Ivanušec uspešno izvedel najstrožjo kazen.

V polfinale se je uvrstila tudi Nizozemska, ki je na velikem derbiju četrtfinala z 2:1 premagala najbolj zvezdniško reprezentanco turnirja Francijo. Junak tekme je bil odlični napadalec AZ iz Alkmaarja Myron Boadu, ki je dosegel oba zadetka za Nizozemsko.