Hrvaška poražena na Wembleyu, Angleže je osrečil Raheem Sterling

Anglija je dobro, z zmago začela evropsko prvenstvo. Zmago je Angliji prinesel gol Raheema Sterlinga v 57. minuti srečanja.

13. junij 2021, 4:48

Anglija
1 : 0

Sod.: D. Orsato (ITA)

Hrvaška

1 : 0

Anglija: Jordan Pickford, Kyle Walker, John Stones, Kieran Trippier, Tyrone Mings, Raheem Sterling (od 90. Dominic Calvert-Lewin), Phil Foden (od 71. Marcus Rashford), Declan Rice, Mason Mount, Kalvin Phillips, Harry Kane (od 82. Jude Bellingham).Hrvaška: Dominik Livaković, Duje Čaleta-Car, Joško Gvardiol, Domagoj Vida, Šime Vrsaljko, Mateo Kovačić (od 85. Mario Pašalić), Marcelo Brozović (od 70. Nikola Vlašić), Luka Modrić, Ivan Perišić, Ante Rebić (od 78. Bruno Petković), Andrej Kramarić (od 69. Josip Brekalo).

Raheem Sterling je zadel na Wembleyu. (Foto: Getty Images)

Anglija je na domačem terenu hitro po prvem sodnikovem pisku pritisnila Hrvaško. Aktualni podprvaki sveta so imeli ogromno težav pri prečkanju sredinske črte. Konstantno so bili brez žoge, pod pritiskom in brez realnih možnosti za sestavo napada. V šesti minuti že prva priložnost za Angleže, ko je mladi Foden stresel vratnico. Livaković je imel kar nekaj dela in kar pol ure je trajala prevlada domače reprezentance.

Potem so se prebudili tudi Hrvati, se otresli pritiska, vendar angleškega vratarja niso uspeli ogroziti. So pa zato uspeli zadržati glede na potek srečanja ugoden rezultat 0:0.

Modrić je v 55. minuti preizkusil Pickforda, a to je bil slab obet. Samo dve minuti pozneje je Anglija že vodila. Phillips je z globinsko žogo zaposlil Raheema Sterlinga, ki je imel nekaj malega težav, vendar je vseeno uspel zadeti. Nekaj minut pozneje lepa priložnost za Angleže, a Kane ni uspel zadeti.

Hrvati so bili v drugem polčasu boljši kot v prvem. Hrvaški selektor Zlatko Dalić je veliko menjal, da bi spremenil potek srečanja, ampak njegova ekipa danes ni bila dovolj močna in nevarna, da bi dosegla gol proti dobro organizirani Angliji.

Angleži se tako veselijo prvega kompleta treh točk.