Imajo drugo tarčo: Omonii ni treba več čakati na Žana Karničnika, to povečuje možnosti za prestop v Maribor

Žan Karničnik je bil v zadnjem obdobju v pogovorih z Omonio, ki so zelo napredovali, toda pogodbe še kar ni podpisal. Vključil se je Maribor.

Miran Zore
8. julij 2026

Žan Karničnik (Foto: pigac.si)

Spremljajte Nogomanio kot prednostni vir na Googlu

Klubska prihodnost Žana Karničnika še vedno ni jasna. Vse do zadnjega je izkušeni slovenski reprezentant čakal v aktualnem slovenskem prvaku Celju, kjer mu je na koncu potekla pogodba. Nove pa ni podpisal. 

Ciprska Omonia, kjer že igra Karničnikov reprezentančni znanec in soigralec Jure Balkovec, je bila v zadnjih tednih zelo konkretna. Pogovori so bili v zreli fazi in pravzaprav je bilo skorajda že vse nared za podpis pogodbe. Karničnik pa pogodbe ni podpisal.

So pa Ciprčani očitno pripravljeni na scenarij, po katerem Karničnika kot prostega igralca ne bodo uspeli dobiti. So namreč v pogovorih z drugim igralcem, ki je ravno tako bočni igralec in je ravno tako že zelo izkušen. Kandidat za Omonio je postal Francoz Loic Nego iz Le Havra. V preteklosti je naturalizirani madžarski reprezentant, sicer desni bočni branilec, igral za Nantes, Romo, Ujpest, Charlton in Fehervar.

Obeh igralcev Omonia verjetno ne bo pripeljala, torej bo odpadel bodisi Karničnik bodisi nekoliko starejši Nego. 

Z Mariborom ne bo igral Evrope

Karničnik, ki nad tujino očitno vendarle ni tako zelo navdušen (če bi dejansko želel v Omonio, bi tja že lahko odšel, drugih bajnih ponudb pa očitno ni dobil), pa ima zdaj drugo opcijo, ki postaja vse bolj realna. Maribor ga je že pred časom skušal pregovoriti, zdaj, ko je športni direktor postal Zlatko Zahović, pa je zadeva še dodatno zaživela.

Naj spomnimo, Karničnik je v preteklosti že bil v Mariboru, a dlje od takratne B ekipe ni prišel. V Ljudskem vrtu, kjer to sezono ne bo evropskih tekem, ima tako še nedokončano delo. 

Zlatko Zahović je ob nastopu funkcije od lastnika Maribora Acuna Ilicalija dobil zaupanje in tudi denar za nekaj močnejših pogodb. Jan Mlakar in Claude Goncalves, verjetno tudi Miha Blažič sodijo v ta "paket", verjetno celo najdražji med vsemi pa bi bil ravno Karničnik. 

Že danes bi lahko bilo znanega več.