Je drama na Rujevici odločila prvaka? Dinamo je preživel tudi derbi in očitno vendarle ne bo predal prestola

Dinamo je v zadnjih petnajstih minutah stopil na plin, prišel do preobrata na 'derbiju leta' in si priigral prednost na vrhu lestvice HNL. Do konca sezone so samo še trije krogi.

5. maj 2024

Bruno Petković je zadel na hrvaškem 'derbiju leta', Dinamo ima vse v svojih rokah. (Foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)

Dinamo Zagreb je danes gostoval pri Rijeki, na hrvaškem je šlo celo za derbi leta. Ekipi sta se v tekmo podali s prvega in drugega mesta, ločila pa mu je samo ena točka razlike. Zagrebčani so bili večji del sezone nekoliko neprepričljivi, toda konkurenca tega ni znala izkoristiti, potem pa se je serijski hrvaški prvak pobral in se vrnil v borbo za naslov.

Danes sta v prvem polčasu mreži mirovali, že zgodaj v drugem pa je bila dosojena enajstmetrovka za Rijeko. Zadel je Pjaca za 1:0.

Gostje so se v igro vrnili v 75. minuti, ko je v polno meril Bruno Petković, preobrat pa je sledil zgolj minuto pred iztekom devetdesete! Arbër Hoxha je dosegel morda najpomembnejši gol Dinama v tej sezoni in poskrbel za zelo tesno zmago z 2:1!

Dinamo ima na vrhu lestvice zdaj štiri točke prednosti pred Rijeko, obe ekipi čakajo še tri tekme. Dinamo ima vse v svojih rokah.