Kamerun je padel, švicarski strelec gola Breel Embolo pa ni slavil, na kolena je namreč spravil svojo pravo domovino

Breel Embolo je poskrbel za prvo zmago Švice na mundialu v Katarju.

24. november 2022, 1:21

Švica
1 : 0

Sod.: F. Tello

Kamerun

1 : 0

Švica: Yann Sommer, Ricardo Rodríguez (od 90. Eray Cömert), Silvan Widmer, Nico Elvedi, Manuel Akanji, Remo Freuler, Breel Donald Embolo (od 72. Haris Seferović), Djibril Sow (od 71. Fabian Frei), Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri (od 73. Noah Okafor), Ruben Vargas (od 81. Fabian Rieder).Kamerun: André Onana, Jean-Charles Castelletto, Nicolas N'Koulou, Collins Fai, Nouhou Tolo, Samuel Gouet, André Zambo Anguissa, Martin Hongla (od 68. Gael Ondoua), Eric Maxim Choupo-Moting (od 75. Vincent Aboubakar), Karl Toko Ekambi (od 74. Georges-Kévin Nkoudou), Bryan Mbeumo (od 81. Moumi Ngamaleu).

(Foto: Getty Images)

Usoda je hotela, da bo današnja tekma posebna za švicarskega napadalca Breela Embola. Nekdanji soigralec Andraža Šporarja iz Basla je namreč postal junak Švice na tekmi prvega kroga skupinskega dela svetovnega prvenstva proti Kamerunu

V prvem polčasu je bil Kamerun sicer boljši oziroma bolj nevaren, medtem ko so Švicarji igrali previdno in se niso želeli zaleteti. Toko-Ekambi bo zagotovo obžaloval vsaj eno od dveh zrelih priložnosti. Švicarji so se oglasili šele proti koncu prvega dela igre, toda brez uspeha.

V začetku drugega polčasa pa sprememba izida. Xherdan Shaqiri je podal, Breel Embolo pa je to izkoristil in žogo poslal v mrežo. Situacija je bila zanj nerodna, zadel je namreč proti svoji domovini. Embolo je bil rojen v kamerunskem glavnem mestu Yaoundeju. Kamerunci so bili blizu golu izenačenja, Bayernov Choupo-Moting je pretil Sommerju, ki pa je rešil svoj gol. Toda tudi Švicarji bi še lahko zadeli, priložnost za 2:0 je imel Vargas. Švica je naposled uspela zadržati minimalno prednost, ki je zadoščala za prvo zmago na tem turnirju.