La Liga ni zaznala rasističnega obnašanja v Cadizu

V minulih dneh je dvoboj elitnega španskega državnega prvenstva postregel z novimi incidenti, ki so dišali po rasističnem obnašanju in izpadih. Prah se še ni povsem polegel, zdaj pa je vodstvo sporočilo, da incidentov ni bilo zaznati.

9. april 2021, 10:36

Vodstvo španske La Lige je sporočilo, da v poročilih o nedeljski tekmi med Cadizom in Valencio ni bilo zaznanih rasističnih prekrškov, poroča El Partidazo de Cope.

Spomnimo, Cadizov nogometaš Juan Cala je bil obtožen, da je na rasni osnovi žalil Mouctarja Diakhabyja, člana Valencie. Incident naj bi se zgodil v 36. minute nedeljske tekme, na kateri so domači slavili z 2:1.

Gostujoči igralec je burno reagiral na besede, ki naj bi jih izrekel Cala, Valencia pa je za 25 minut celo zapustila igrišče. Po tem je Diakhaby ostal v slačilnici, ob polčasu pa je bil zamenjan tudi Cala, ki se je vseskozi branil kot nedolžen.

Poročilo, v katerem ni bilo zaznanega rasizma, bo vodstvo La Lige v kratkem posredovalo obema vpletenima kluboma.