Liga Europa: Real Sociedad skozi šivankino uho v izločilne boje

Real Sociedad si je z zadetkom v 92. minuti izboril uvrstitev v zaključne boje, pri tem pa je mu zelo pomagala tudi Rijeka, ki je tekmovanje sklenila z zmago proti AZ Alkmaarju.

Uredništvo
10. december 2020, 9:26

Foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze

-    Liga Europa, 6. krog:

Skupina A
CSKA SOFIJA 3:1 ROMA
Rodrigues 5., Sowe 34., 55.; Milanese 22.

YOUNG BOYS 2:1 CFR CLUJ
Nsame 93. (11m), Gaudino 96.; Debeljuh 84.
Rdeči kartoni: Nsame 95. (Young Boys); Balgradean 90., Đoković 98. (oba CFR Cluj)

Vrstni red: Roma 13, Young Boys 10, CFR Cluj 5, CSKA Sofija 5.

Skupina B
DUNDALK 2:4 ARSENAL
Flores 22., Hoare 85.; Nketiah 12., Elneny 18., Willock 67., Balogun 80.

RAPID DUNAJ 2:2 MOLDE
Ritzmeier 43., Ibrahimoglu 90.; Eikrem 12., 46.
Dejan Petrovič (Rapid) je sedel na klopi za rezervne igralce.

Vrstni red: Arsenal 18, Molde 10., Rapid Dunaj 7, Dundalk 0.

Skupina C
BAYER LEVERKUSEN 4:0 SLAVIJA PRAGA
Bailey 8., 32., Diaby 59., Bellarabi 90.

HAPOEL BEER SHEVA 1:0 NICE
Hatuel 71.

Vrstni red: Bayer Leverkusen 15, Slavija Praga 12, Hapoel Beer Sheva 6, Nice 3.

Skupina D
LECH POZNAN 0:2 RANGERS
Itten 31., Hagi 72.

STANDARD LIEGE 2:2 BENFICA
Raskin 12., Tapsoba 59.; Everton 16., Pizzi 67. (11m)

Vrstni red: Rangers 14, Benfica 12, Standard Liege 4, Lech Poznan 3.

Skupina E
PAOK 0:0 GRANADA

PSV EINDHOVEN 4:0 OMONIA
Malen 35., Dumfries 63. (11m), Piroe 91., 93.

Vrstni red: PSV 12, Granada 11, PAOK 6, Omonia 4.

Skupina F
RIJEKA 2:1 AZ ALKMAAR
Menalo 51., Tomečak 90.; Wijndal 57.
Rdeči karton: Karlsson 80. (AZ)
Adam Gnezda Čerin (Rijeka) ni igral.

NAPOLI 1:1 REAL SOCIEDAD
Zielinski 34.; Willian Jose 92.

Vrstni red: Napoli 11, Real Sociedad 9, AZ 8, Rijeka 4.

Skupina G
LEICESTER CITY 2:0 AEK ATENE
Under 12., Barnes 14.
Žiga Laci (AEK) je sedel na klopi za rezervne igralce.

BRAGA 2:0 ZORYA
Abu Hanna 61. (ag.), Horta 68.

Vrstni red: Leicester City in Braga 13, Zorya 6, AEK 3.

Skupina H
CELTIC 3:2 LILLE
Jullien 21., McGregor 28. (11m), Turnbull 75.; Ikone 24., Weah 71.

SPARTA PRAGA 0:1 AC MILAN
Hauge 23.
Rdeči karton: Plechaty 77. (Sparta Praga)

Vrstni red: Milan 13, Lille 11, Sparta Praga 6, Celtic 4.

Skupina I
MACCABI TEL AVIV 1:0 SIVASSPOR
Saborit 66.

Preloženo
VILLARREAL – QARABAG
Srečanje je bilo preloženo zaradi velika števila okužb s COVID-19 v taboru Qarabaga.

Vrstni red: Villarreal 13, Maccabi Tel Aviv 11, Sivasspor 6, Qarabag 1.

Skupina J
LUDOGOREC 1:3 LASK
Manu 46.; Wiesinger 56., Renner 61. (11m), Madsen 66.
Rdeči karton: Santana 60. (Ludogorec)

TOTTENHAM 2:0 ROYAL ANTWERP
Carlos Vinicius 57., Lo Celso 71.

Vrstni red: Tottenham 13, Antwerp 12, LASK 10, Ludogorec 0.

Skupina K
DINAMO ZAGREB 3:1 CSKA MOSKVA
Gvardiol 28., Oršić 41., Kastrati 75.; Bistrović 76.
Petar Stojanović (Dinamo Zagreb) je sedel na klopi za rezervne igralce.

WOLFSBERGER 1:0 FEYENOORD
Joveljić 31.

Vrstni red: Dinamo Zagreb 14, Wolfsberger 10, Feyenoord 5, CSKA Moskva 3.

Skupina L
HOFFENHEIM 4:1 GENT
Beier 21., Skov 26., Beier 49., Kramarić 65.; Fortuna 81.

SLOVAN LIBEREC 0:0 CRVENA ZVEZDA

Vrstni red: Hoffenheim 16, Crvena zvezda 11, Slovan Liberec 7, Gent 0.