Luka Elsner si bo debi na klopi Standarda zagotovo zapomnil, a ne po dobrem

Debitantski nastop Luka Elsnerja na klopi Standarda iz Liegeja je obetal precej več kot je na koncu dal.

17. oktober 2021, 7:13

Luka Elsner je novi trener Standarda. (Foto: uradna spletna stran kluba)

Po tekmi je bil Luka Elsner slabe volje. Kako tudi ne bi bil, ko pa je ob avt črti spremljal dobro tekmo svoje ekipe. Standard je proti Leuvnu v 11. krogu belgijskega prvenstva vodil z 2:0. Zadela sta Tapsoba v 39. in Dragus v 50. minuti.

Do konca rednega dela srečanja je vse izgledalo dobro. Luka Elsner je bil na pragu svoje prve zmage kot trener Standarda in to že na debiju. Na koncu pa se je moral slovenski trener zadovoljiti le s točko.

"Frustriran sem. Nismo pokazali dovolj v zaključku tekme. Prejeli smo gol za 2:1, kakršnega ne bi smeli. Nismo znali zadeti za 3:0 in končati vsega skupaj. Ne morem verjeti, kako krhki smo bili zadnjih deset minut tekme," je dejal Elsner, ko je komentiral kar dva prejeta gola globoko v sodnikovem podaljšku. Na koncu je bilo le 2:2 ...

Kljub remiju je za Standard v tej tekmi nekaj pozitive le bilo. Končan je bil namreč niz treh zaporednih porazov, zaradi katerih so v klubu tudi menjali trenerja.

Standard je na lestvici belgijske lige trenutno enajsti, ima 14 točk.