Mason Greenwood, vrata so zaprta! Jan Oblak je Španijo navdušil z neverjetno obrambo!

Jan Oblak je ujel super formo ob koncu sezone. Blestel je ob zmagi Atletica proti Getafeju.

16. maj 2024

(Foto: Getty Images)

Atletico Madrid je ujel niz zaporednih zmag, ki po včerajšnjem zmagoslavju proti Getafeju (3:0) zdaj traja že štiri tekme. Velike zasluge za to pa ima tudi slovenski vratar Jan Oblak, ki tri tekme zapored ni prejel gola!

Oblak je sinoči blestel na golu Atletica, v obup pa je spravljal predvsem velikega zvezdnika Getafeja Masona Greenwooda, ki v Španiji igra na posoji iz Manchester Uniteda!

Posebej impresivna je bila Oblakova obramba iz 33. minute. Greenwood je sprožil pravi projektil proti golu, slovenski vratar pa je žogo uspel odbiti, izbiti v prečko, tako da je Greenwood ostal brez gola.

Statistični portal sofascore.com je Oblaku prisodil tretjo najvišjo oceno v Atleticu, in sicer oceno 7.5. Višji oceni sta dobila le Samuel Lino in strelec hat-tricka Antoine Griezmann

Atletico Madrid je s to zmago dokončno potrdil uvrstitev v elitno ligo prvakov za prihodnjo sezono.