Na Veltins Areni je odmevalo 'Hey Jude': Srbija bo prve točke na Euru iskala proti Sloveniji

Srbija ni presenetila favorizirane Anglije, ki sicer nocoj ni briljirala. Mitroviću ni prav nič dišalo, da ga je selektor Stojković zamenjal že po uri igre.

Anglija

0 : 1

Srbija: Predrag Rajković, Nikola Milenković, Strahinja Pavlović, Sergej Milinković-Savić, Nemanja Gudelj (od 46. Ivan Ilić), Andrija Živković (od 74. Veljko Birmančević), Miloš Veljković, Saša Lukić (od 61. Luka Jović), Dušan Vlahović, Aleksandar Mitrović (od 61. Dušan Tadić), Filip Kostić (od 43. Filip Mladenović).Anglija: Jordan Pickford, Trent Alexander-Arnold (od 69. Conor Gallagher), Kyle Walker, John Stones, Kieran Trippier, Marc Guehi, Phil Foden, Declan Rice, Bukayo Saka (od 76. Jarrod Bowen), Jude Bellingham, Harry Kane.

Jude Bellingham je Anglijo popeljal do zmage nad Srbijo. (Foto: Getty Images)

Na drugi tekmi dneva v skupini C na evropskem prvenstvu v Nemčiji sta se pomerili Srbija in Anglija. Bolje so v tekmo krenili Angleži, ki so tudi povedli v 13. minuti. Predložek s strani je poslal Bukayo Saka, v kazenskem pa je najvišje skočil Jude Bellingham in zvezdnik Real Madrida je z glavo zadel za 1:0. Priložnosti sicer ni bilo prav veliko.

V dresu Srbije je bil najnevarnejši njihov najboljši strelec Aleksandar Mitrović, ki je v 20. minuti za las zgrešil po strelu z razdalje.

Selektor Srbije Dragan Stojković je zelo presenetil v 60. minuti in iz igre povlekel Mitrovića, ki je menjavo vidno sprejel zelo težkega srca. Je pa Srbija postajala nevarnejša in v 64. minuti je Luka Jović zapravil priložnost po odlični podaji Dušana Tadića.

Angliji se v drugem polčasu ni mudilo nikamor. V napadu sicer še zdaleč ni bilo brilijantno, toda Angleži so bili v prednosti in v 70. minuti je selektor Southgate na zelenico poslal Connorja Gallagherja, da bi dobil več miru na sredini zelenice. Vezist Chelseaja je zamenjal Alexander-Arnolda, ki je sicer bočni branilec, danes pa je začel na sredini.

V 77. minuti je napadalec Harry Kane udaril z glavo, vratar Rajković pa je uspel žogo odbiti v prečko. V zaključku tekme Srbija ni uspela kontinuirano napadati in povzročati težav pred vrati nasprotnika, Anglija je prišla do treh točk ob rezultatu 1:0.

Srbija se bo v naslednjem krogu pomerila proti izbrani vrsti Slovenije, Anglija pa proti Danski.