Ne samo Liverpool, tudi Arsenal je danes izgubil – Manchester City sameva na vrhu lestvice!

Kdo bi si mislil? Danes je najprej presenetljivo izgubil Liverpool, kasneje pa tudi Arsenal, ki je padel šele v zadnjih minutah srečanja na stadionu Emirates.

14. april 2024

Arsenal je danes kiksnil na domačem Etihadu (2:0). (Foto: Getty Images)

Manchester City ima po 32. odigranih krogih v Premier League dve točki prednosti na vrhu. Zahvalil se bo kar glavnima konkurentoma, ki bi lahko danes oba preskočila aktualnega prvaka, toda prav oba sta razočarala! V Liverpoolu je domača ekipa izgubila proti Crystal Palacu (1:0), Londončani pa so doma premoč priznali Aston Villi.

Ekipa trenerja Unaija Emeryja je bila boljša z rezultatom 2:0, bilo je dramatično. Prednost je priigral Leon Bailey šele v 84. minuti.

Tri minute kasneje je udaril še letos odlični napadalec Ollie Watkins in povišal na 2:0, v aktualni sezoni je zabil že 26 zadetkov in prispeval še 10 asistenc na 44 nastopih v vseh tekmovanjih. Velike zasluge ima za to, da se Villa nahaja na četrtem mestu.

Arsenal bo zdaj odigral povratno tekmo v ligi prvakov proti Bayernu, potem pa gostuje pri Wolverhamptonu v sklopu prvenstva.