Neverjeten preobrat na tekmi z Belgijo: Francozi so preživeli dva gola zaostanka in so finalisti lige narodov

V ligi narodov imamo zdaj oba finalista. Španiji se je po dramatičnem zaključku tekme proti Belgiji pridružila Francija.

8. oktober 2021, 7:45

Theo Hernandez je zadel za zmago Francije. (Foto: Getty Images)

Dobili smo še drugega finalista lige narodov, to je Francija. V polfinalu proti Belgiji je bilo sicer zelo napeto. Belgijci so že v četrti minuti prvič ogrožali Llorisa, v 37. minuti pa so povedli. Carrasco je Llorisa ujel na napačni nogi in svojo reprezentanco popeljal v vodstvo. Samo tri minute pozneje so Belgiji vodili že z 2:0, zadel je Lukaku.

Po povratku iz slačilnice se je razmerje moči spremenilo. Francozi so v 62. minuti preko Benzemaja znižali zaostanek. Pritisk, ki so ga izvajali, je Francozom prinesel izenačenje. Po intervenciji sistema VAR je sodnik dosodil enajstmetrovko za Francijo, ki jo je v gol pretvoril Mbappe. VAR je posredoval tudi v 86. minuti, ob golu Lukakuja, ki je bil razvevljavljen.

Potem pa ... V sodnikovem podaljšku je Theo Hernandez z golom poskrbel za zmago Francije in uvrstitev v finale lige narodov.

Francija bo v finalu igrala proti Španiji, ki je bila v prvem polfinalu boljša od Italije.