Nova Barcelona je nekonkurenčna, Bayern se je sprehodil do zmage

Navijači Barcelone so nocoj začudeni ugotovili, da je ekipa katalonskega kluba povsem drugačna, pomlajena in Bayernu trenutno nekonkurenčna.

- Liga prvakov, skupina E:

1. krog

BARCELONA 0:3 BAYERN
Muller 34., Lewandowski 56., 85.

Stadion: Camp Nou. Sodnik: M. Oliver (ANG). Rumeni kartoni: Gavi, Upamecano, Kimmich.

Barcelona: Ter Stegen, Pique, Alba (od 74. Balde), Sergi Roberto (od 59. Demir), Araujo, Garcia (od 66. Mingueza), Busquets (od 59. Gavi), De Jong, Pedri, L. De Jong (od 66. Coutinho), Depay. Trener: R. Koeman

Bayern: Neuer, Sule (od 82. Stanišić), Pavard (od 66. Hernandez), Upamecano, Davies, Goretzka, Kimmich, Musiala (od 70. Gnabry), Muller (od 82. Sabitzer), Lewandowski, Sane (od 82. Coman). Trener: J. Nagelsmann

Glede na dogajanje v Barceloni je bilo pričakovati težave v domači ekipi, a takšne nemoči nikakor. Tekma je bila v prvem delu praktično uspavanka, ki jo je v 34. minuti prekinil Thomas Muller, ko je zadel za 1:0. Bayern je bil boljši, domači pa so bili nemočni. Prvi polčas se je končal z minimalno prednostjo gostov, ki so v drugem polčasu podvojili prednost. Tekla je 56. minuta, ko je Robert Lewandowski dosegel prvega od dveh današnjih golov. Katalonci so se v tem trenutku bolj ali manj predali, v igro so vstopili mlajši igralci, Gerard Pique pa je le še nemočno pogledoval na uro. Res mučni so bili prizori na stadionu Camp Nou, ki je doživel še tretji prejeti gol, znova je zadel Lewandowski.

DINAMO KIJEV 0:0 BENFICA

Stadion: NSK Olimpiyskiy. Sodnik: A. Taylor (ANG). Rumeni kartoni:

Dinamo: Boyko, Kedziora, Zabarnyi, Syrota, Mykolenko, Sydorchuk, Shaparenko, Tsigankov (od 76. Karaev), Buyalsky, De Pena (od 78. Verbič), Shkurin (od 58. Harmash). Trener: M. Lucescu

Benfica: Vlachodimos, Morato, Vertonghen, Otamendi, Grimaldo, Wigl, Joao Mario (od 86. Taraabt), Gilberto Junior (od 59. Lazaro), Everton (od 59. Radonjić), Rafa Silva (od 90. Pizzi), Yaremchuk (od 59. Nunez). Trener: Jorge Jesus