Nova sezona, isti Manchester United: Brighton je prvič v zgodovini slavil na Old Traffordu

Rdeči vragi so v novo tekmovalno sezono Premier League krenili s porazom proti Brightonu, ki pred tem še nikoli ni osvojil treh točk na gostovanju pri Manchester Unitedu.

7. avgust 2022, 5:03

Erik Ten Hag je na klopi Manchester Uniteda debitiral z domačim porazom proti Brightonu. (Foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)

Erik Ten Hag ima pred seboj še zelo veliko dela. Manchester United njegovih taktičnih zamisli ni uspešno prenesel na angleške nogometne zelenice. Mnogi člani ekipe so danes delovali precej izgubljeno na zelenici, posebej slabo se je odrezal vezist Scott McTominay. Brighton je že po prvem polčasu vodil z rezultatom 2:0. United je imel eno sijajno priložnost, Bruno Fernandes pa je najverjetneje nastreljal luno.

Gostje so povedli v 30. minuti, ko je Leandro Trossard lepo zaposlil Dannyja Welbecka na levi strani, nekdanji napadalec Manchester Uniteda pa je na oddaljenejši vratnici našel Pascala Großa. Ta je z neposredne bližine zlahka zadel za 1:0. Že devet minut kasneje je Brighton izvedel bliskovit protinapad. Sully March je sprožil, David De Gea je strel obranil, toda žogo odbil le do Großa, ki je zadel za 2:0.

V nadaljevanju je Manchester United sicer igral nekoliko bolje, toda še zdaleč ne dovolj, da bi si danes zaslužili tri točke na Old Traffordu.

Edini zadetek je četa Erika Ten Haga danes dosegla po avtogolu McAllisterja dvajset minut pred iztekom devetdesete. Marcus Rashford je imel sicer sijajno priložnost, znašel se je v situaciji 1 na 1 proti vratarju Brightona, toda ni se znašel. Odločil se je za strel in meril naravnost v Roberta Sancheza. Deset minut pred koncem tekme je Ten Hag v igro poslal svojega rojaka Donnyja van de Beeka

Po njegovem vstopu je Manchester United končno začel konkretno pritiskati proti vratom Brightona, toda na tej točki je bilo že prepozno.

Brighton se je tako veselil zelo velikega skalpa, Manchester United pa je v novi sezoni začel tam, kjer je preteklo končal. V naslednjem krogu bo Brighton gostil Newcastle, Manchester United pa se podaja na gostovanje v London k Brentfordu.