Odmevna zmaga: Ljubljanski Bravo je v Brežicah porazil srbski Partizan

Podprvaki srbskega prvenstva so se proti slovenskemu prvoligašu pomerili v sklopu priprav in naleteli na mino. Šiškarje kmalu čaka prva evropska preizkušnja sezone.

26. junij 2024

Bravo (Foto: uradna spletna stran kluba)

Ljubljanski prvoligaš Bravo je v sezoni 2023/24 presenetil in v Prvi ligi končal na četrtem mestu. Nastopal bo v kvalifikacijah za evropski pokal, danes pa je odigral prijateljsko tekmo proti beograjskemu velikanu Partizanu in se v Brežicah veselil odmevne zmage. Srbski podprvak je na gostovanju v Sloveniji izgubil z 2:1, goli so padli že v prvem polčasu.

Najprej se je Nathan De Medina podpisal pod avtogol, potem pa je vodstvo Šiškarjev podvojil napadalec Milan Tučič v 27. minuti.

Za Partizan je edini zadetek dosegel mladi napadalec Dušan Jovanović, ki je v polno meril v 36. minuti. S tem je postavil končni rezultat. Bravo je prišel do lepe zmage v pripravah na novo sezono, naslednjič bo na delu že čez tri dni proti Spartak Trnavi.

Potem ekipo trenerja Aleša Arnola čaka še MTK iz Budimpešte, 11. julija pa je na vrsti prva evropska tekma proti klubu Connah's Quay.