Pochettino na svoji tretji tekmi na klopi PSG osvojil prvo trenersko lovoriko v karieri

Mauricio Pochettino je hitro občutil, kakšen privilegij je voditi ekipo kot je Paris Saint Germain. Njegovi varovanci so v finalu superpokala strli Marseillu in mu priigrali prvo trenersko lovoriko v karieri.

13. januar 2021, 11:05

V Franciji so danes na stadionu Bollaert-Delelis v Lens okronali novega zmagovalca superpokala, za lovoriko pa sta se pomerila dva najbolj zagrizena rivala PSG in Marseille. PSG je bil v prvem delu veliko boljši tekmec, po veliki priložnosti Maura Icardija in dveh razveljavljenih zadetkih pa je v 39. minuti ledino prebil prav Icardi in PSG popeljal v vodstvo z 1:0.

Pet minut pred koncem tekme je Neymar, ki je v igro vstopil z rezervne klopi, z bele točke dosegel drugi zadetek PSG, Dimitri Payet pa je nekaj minut kasneje le ublažil poraz.

PSG je že osmič zapovrstjo osvojil superpokalno lovoriko, za Mauricia Pochettina pa je bila to prva lovorika v trenerski karieri. Doslej je zaigral v dveh finalih, a oba izgubil – leta 2015 je kot trener Tottenhama v finalu ligaškega pokala izgubil proti Chelseajum, leta 2019 pa še finale lige prvakov proti Liverpoolu.