Predsednik francoske nogometne zveze Philippe Diallo je ostro odgovoril Joséju Luisu Chilavertu, ki je pred tekmo s Paragvajem Francijo označil za "afriško reprezentanco"
Izjava legendarnega paragvajskega vratarja Joséja Luisa Chilaverta pred tekmo osmine finala svetovnega prvenstva med Francijo in Paragvajem še naprej odmeva. Potem ko je Francijo označil za "afriško reprezentanco", se je zdaj ostro odzval predsednik francoske nogometne zveze Philippe Diallo, ki je njegove besede označil za rasistične.
"Chilavert je bil nekoč velik vratar, danes pa je sramota. Izrekel je rasističen komentar, ki ga najostreje obsojam. S tem je razvrednotil vrednote francoske reprezentance, kot sta raznolikost in spoštovanje," je Diallo zapisal na družbenih omrežjih.
Chilavert je sporni komentar objavil pred obračunom osmine finala, ko je zapisal, da se bo Paragvaj pomeril z "ekipo iz Afrike", pri čemer je namigoval na afriške korenine številnih francoskih reprezentantov.
Nekdanji vratar velja za eno največjih legend paragvajskega nogometa. Po izboru IFFHS je bil kar trikrat razglašen za najboljšega vratarja na svetu, v letih 1995, 1997 in 1998. V zadnjih letih pa se pogosto znajde v središču polemik zaradi svojih žaljivih in spornih javnih nastopov.
Večkrat je napadel tudi zvezdnika Viniciusa Juniorja, ki se javno bori proti rasizmu v nogometu. Med drugim mu je sporočil: "Ne bodi p***r, nogomet je namenjen moškim." V drugih izjavah je kritiziral tudi skupnost LGBTQ+ in trdil, da je nogomet izgubil svojo nekdanjo kulturo zaradi kamer in mikrofonov.
Na njegovem seznamu tarč se je znašel tudi Kylian Mbappe, za katerega je Chilavert pred časom izrekel žaljive osebne opazke o njegovem zasebnem življenju, kar je prav tako sprožilo burne odzive.