Primorski obračun: Delitev točk in potencialni zadetek sezone Ivice Guberaca

V Sežani je bilo danes dramatično, Ivica Guberac pa je ob tem dosegel enega najlepših zadetkov v svoji karieri.

1 : 1

Tabor Sežana: Jan Koprivec, Klemen Nemanič, Marko Ristić, Mihael Briški, Vid Koderman, Zacharie Iscaye (od 69. Erik Salkič), Alen Korošec (od 69. Rodrigue Bongongui), Altin Kryeziu, Kevin Doukoure Grobry (od 70. Til Mavretič), Dino Stančič, Fahd Richard Ndzengue Moubeti (od 46. Mateo Monjac).Koper: Adnan Golubović, Matej Palčič, Ivan Jelić Balta, Karlo Bručić, Aleksander Rajčevič, Ivan Novoselac, Ivica Guberac (od 83. Marko Đira), Luka Vešner Tičić (od 79. Nikola Krajinović), Luka Šušnjara (od 56. Kaheem Parris), Maks Barišić, Bede Amarachi Osuji (od 56. Lamin Colley).

Ivica Guberac je danes dosegel prečudovit zadetek z razdalje. (Foto: pigac.si)

Tabor iz Sežane je danes gostil Koper in si točko priboril dobesedno v samih izdihljajih srečanja. Tekma je bila precej izenačena, rezultat pa je danes bolj potrebovala domača zasedba. V tem pogledu ne preseneča, da je bila statistika po koncu tekme nekoliko bolj na strani Tabora.

V prvem polčasu sta si obe ekipi pripravili po dve zreli priložnosti, toda mreži se nista zatresli. Altin Kyeziu je z glavo meril mimo vrat, ob strelu Vida Kodermana pa se je izkazal vratar Kopra Adnan Golubović.

Na drugi strani je bil najbolj nevaren napadalec Maks Barišić, ki je že premagal vratarja Tabora, toda iz golove črte je žogo še pravočasno izbil Mihael Briški.

V drugem polčasu so domačini začeli obetavno in se tudi hitro znašli v zanimivi situaciji, toda hrvaški krilni nogometaš Mateo Monjac se v zaključku akcije ni izkazal. Se je pa zato dve minuti kasneje na drugi strani toliko bolj izkazal Ivica Guberac, ki je dosegel sijajen zadetek z razdalje za vodstvo Kopra z 1:0.

Tabor je po tem pritiskal in iskal izenačenje, toda zdelo se je, da bo evrogol Guberaca zadovoljeval za pomembno zmago Koprčanov. Vse do zadnjih sekund današnjega srečanja. Globoko v sodniškem dodatku je namreč po hitri akciji Tabora s približno desetih metrov razdalje zadel Dino Stančič in zasedbi Dušana Kosiča priboril pomembno točko.