Princ William je pozabil na kraljevi protokol, zmaga Aston Ville ga je spravila v delirij - VIDEO

Britanski prestolonaslednik je vsaj za nekaj čustvenih trenutkov po koncu finala lige Europa pozabil na kraljevi protokol.

Uredništvo
21. maj 2026

(Foto: //)

Nogomet pogosto piše zgodbe, ki presežejo sam šport. Ena takšnih se je zgodila po finalu lige Europa, kjer je Aston Villa s prepričljivo zmago 3:0 premagala Freiburg in osvojila prvo veliko evropsko lovoriko po dolgih desetletjih.

Toda v središču pozornosti ni bil samo pokal. Veliko pozornosti je pritegnil tudi princ William, dolgoletni in strastni navijač Aston Ville, ki po zadnjem sodniškem žvižgu ni mogel zadržati čustev.

Dedni prestolonaslednik je bil skozi celotno tekmo izjemno čustveno vpleten, po zadnjem sodnikovem žvižgu pa so ga kamere ujele s solzami v očeh.

 

Klub iz Birminghama je namreč osvojil prvo veliko lovoriko po 30 letih, evropski naslov pa prvič po kar 44 letih. William je svoje navdušenje hitro delil tudi na družbenih omrežjih.

"Neverjetna noč! Iskrene čestitke vsem igralcem, strokovnemu štabu in vsem ljudem v klubu. Minilo je 44 let od naše zadnje evropske lovorike!"

Po koncu tekme se ni odpravil neposredno domov. Pridružil se je slavju v notranjosti stadiona in se fotografiral z Unaiem Emeryjem ter pokalom v rokah. Že pred tekmo je obiskal garderobo Aston Ville in igralcem namenil spodbudne besede.

Kapetan moštva John McGinn je po tekmi povedal:

"Res je izjemen človek. Bil je v garderobi pred tekmo. Je velik navijač Ville in tega večera ne bi zamudil za nič na svetu."

 

Nato je v šali dodal:

"Upam, da bo ostal z nami še malo in morda proti koncu večera celo potegnil kreditno kartico."

Tudi Unai Emery je po tekmi govoril o princu.

"Princ William je fenomen. Zelo sproščen človek. Druži se z igralci, je z nami, govori o nogometu in življenju."

Zakaj princ William navija za Aston Villo?

Leta 2015 je za BBC pojasnil, zakaj ni izbral bolj slavnih klubov, kot sta Manchester United ali Chelsea.

"V šoli so vsi navijali za največje klube. Jaz tega nisem želel. Hotel sem klub, ki mi bo prinašal več čustev."

Princ William se je rodil le 26 dni po zadnji evropski lovoriki Aston Ville leta 1982. Zdaj, več kot štiri desetletja kasneje, je končno dočakal novo.