Prtajin in Crnomarković zadela za zmago Olimpije, Prosinečki vidi napredek

Na tretji pripravljalni tekmi pred novo tekmovalno sezono je Olimpija ugnala srbskega prvoligaša iz Bačke Topole in si pripravila dobro podlago za nadaljevanje priprav. Strelca sta bila Ivan Prtajin in Đorđe Crnomarković.

23. junij 2022, 9:20

Robert Prosinečki je bil zadovoljen po zmagi Olimpije nad Bačko. (Foto: pigac.si)

Ljubljanska Olimpija je odigrala tretjo prijateljsko tekmo med pripravami na sezono 2022/23. V Lescah na Gorenjskem se je pomerila s srbskim prvoligaškim klubom TSC Bačka Topola in ga premagala z rezultatom 2:0.

Srbski nogometaši so uvod v tekmo pričakali bolje, saj so bili podjetnejši, nato pa so zeleno-beli kmalu prevzeli vajeti in prevladali na terenu. Kljub nekaj zrelim priložnostim pa se je prvi polčas končal z neodločenim rezultatom 0:0.

Za trud in dobro igro so bili nogometaši Olimpije nagrajeni v 56. minuti, ko je Agustin Doffo spretno preprečil napad Bačke, zatem pa je Marin Pilj žogo podal do Ivana Prtajina. Hrvaški napadalec je z levico ustrelil s 16 metrov, vratar Bačke je lahko žogo le s pogledom pospremil v mrežo.

Srbski klub, ki je ob koncu tekme nekoliko bolj pritisnil proti golu Olimpije, je kasneje zapravil še dve obetavni priložnosti, Zmaji pa so v 90. minuti po podaji Marina Pilja iz kota zadeli še v drugo. Med strelce se je vpisal branilec Đorđe Crnomarković in z glavo zapečatil zmago Olimpije.

"Igrali smo proti zelo težkemu nasprotniku. Lahko smo zadovoljni, saj smo odigrali, kot je treba. Na koncu smo bili tudi učinkoviti in mislim, da smo odigrali res dobro tekmo. Današnji obračun je bil dober test. Premagati Bačko, ki je zelo dobra ekipa, ni majhna stvar. Videl se je napredek, kar je zelo pomembno," je po tekmi dejal trener Olimpije Robert Prosinečki.