Prvak nadaljuje z obrambo prestola: Bayern zlahka v četrtfinale mimo Lazia

Vse je Bayern opravil že na prvi tekmi. Povratna v Munchnu je bila le formalnost, Laziu pa na Allianz Areni ni uspelo pripraviti senzacije.

2 : 1
Bayern Munchen: Alexander Nübel, Benjamin Pavard, Jerome Boateng (od 46. Niklas Süle), Lucas Hernández, Joshua Kimmich (od 77. Javi Martinez), Serge Gnabry, Leon Goretzka (od 64. Alphonso Davies), Leroy Sane, David Alaba, Robert Lewandowski (od 73. Eric Maxim Choupo-Moting), Thomas Müller (od 71. Jamal Musiala).Lazio: Pepe Reina, Francesco Acerbi, Stefan Radu, Manuel Lazzari (od 57. Marco Parolo), Sergej Milinković-Savić, Gonzalo Escalante, Joaquín Correa, Mohamed Fares (od 47. Senad Lulić), Adam Marušić, Vedat Muriqi (od 56. Andreas Pereira), Luis Alberto (od 75. Danilo Cataldi).

(Foto: uradna spletna stran kluba)

O tekmi Bayern - Lazio nima smisla podrobneje razpredati. Resda se je začela z izidom 0:0, toda Bavarci so imeli s prve tekme v Rimu tolikšno prednost, da so bili vsi dvomi v njihovo napredovanje v četrtfinale lige prvakov prej znanstvena fantastika kot kaj drugega. In res, vsa pričakovanja so bila zadoščena, Bayern je dobil tudi drugo tekmo z Laziom in se zasluženo veseli preboja med osem najboljših klubov v Evropi.

V 33. minuti današnje tekme je Leon Goretzka priboril enajstmetrovko. Priložnost se je ponudila prvemu igralcu in tudi strelcu Bayerna Robertu Lewandowskemu, ki je zadel za 1:0. V tem trenutku je pri Italijanih verjetno ugasnila tudi teorija. Jasno je bilo, da bo nemogoče storiti kaj drugega kot le častno končati tekmo.

V drugem polčasu so gostitelji zadeli še enkrat. Rezervist Choupo-Moting je zadel za 2:0, kar pa ni bil končni izid srečanja. Italijani so dosegli častni gol, to je uspelo Parolu. Več od tega pa varovanci Simoneja Inzaghija v dvoboju z branilcem naslova prvaka v ligi prvakov niso zmogli. Razlika v kakovosti je preprosto prevelika.