Prvič po kar 735 dneh: Nekdanji veliki angleški up Dele Alli bo kandidiral za nastop v Serie A

Nekoč je bil dragulj Tottenhama, danes pa se močno trudi, da bi znova zagnal kariero. Če je kdo že pozabil - Dele Alli je star šele 28 let.

Uredništvo
2. marec 2025

Dele Alli (Foto: Uradni FB/TW/IG profil igralca)

Moral bi biti na vrhuncu kariere, realnost pa je takšna, da že 735 dni ni odigral uradne tekme. Zdaj pa se Dele Alli vrača v svet poklicnega nogometa. Januarja si je prislužil pogodbo pri italijanskem prvoligašu Comu, kjer je sprva samo treniral, ko je čakal na ponudbe, toda zelo dobro se je vklopil v ekipo in trener Cesc Fabregas ga je uradno priključil.

Nocoj bi utegnil 28-letni Anglež debitirati v italijanskem prvenstvu. Fabregas ga je namreč uvrstil v kader za tekmo proti Romi na Olimpicu.

Otočani bodo z zanimanjem spremljali, če se bo Alli pojavil na zelenici. Gre za igralca, ki je v dresu Anglije odigral 37 tekem in na neki točki je veljal za največjega talenta v Premier League, njegova tržna vrednost je tedaj znašala vsaj 100 milijonov evrov.

Alli je prestajal težko obdobje na osebnem nivoju, spopadal se je s težavami psihične narave, veliko je imel drame tudi s svojo družino.