Rešetanje mreže: Večni reprezentančni rezervist David Tijanić z očitnim sporočilom selektorju Keku

David Tijanić v reprezentanci zaman čaka na pravo priložnost. Jo pa dobiva in izkorišča v klubu.

17. oktober 2021, 2:52

David Tijanić igra za Goztepe. (Foto: uradna spletna stran kluba)

V devetem krogu turškega prvenstva je Goztepe slavil na gostovanju pri Kasimpasi. Tekma je bila posebej pomembna za slovenskega nogometaša Davida Tijanića, ki se v letošnji sezoni kot novinec prvi dokazuje v turškem prvenstvu, v Goztepeju pa se bori za minutažo.

Tijanić, ki je do Turčije prišel po zelo dobrih igrah na Poljskem, je danes dobro izkoristil priložnost. V 86. minuti je z lepim golom namreč odločil zmagovalca srečanja (2:1).

Za nekdanjega nogometaša Triglava in Olimpije je bil to drugi prvenstveni gol v letošnji sezoni.

Tijanić je sicer tudi slovenski reprezentant, a kljub temu, da je specifičen igralec in to takšen z idejo v igri, selektor Matjaž Kek nanj doslej praktično ni računal. Kljub temu, da je bil Tijanić odličen že v poljski ligi, dobro pa mu uspeva tudi prehod v močnejšo turško prvenstvo. Edini nastop v dresu Slovenije je Tijanić doslej zabeležil na lanskoletni tekmi proti San Marinu