Robert Ramšak do gola v mladinski ligi prvakov, napadalec slovenskih korenin je zabil manj kot minuto po vstopu

Najstniški napadalec bo s poletjem prestopil v RB Leipzig, kjer mu bosta družbo delala tudi Benjamin Šeško in Kevin Kampl.

12. marec 2024

Ramšak je v mladinskih selekcijah doslej igral za reprezentanco Nemčije. (Foto: uradna spletna stran kluba)

Mladinska ekipa nemškega velikana Bayerna je danes vknjižila poraz proti grškemu Olympiacosu, končalo se je z rezultatom 3:1. Edini gol za Bavarce pa je prispeval 17-letni napadalec Robert Ramšak, ki je v igro vstopil s klopi za rezerviste in še v isti minuti znižal zaostanek ter hkrati postavil končni rezultat. Spretno se je znašel v kazenskem prostoru Olympiacosa.

Bayern U19 [1]-3 Olympiakos U19 - Robert Ramsak 63'
byu/Meladroitdimage insoccer

Za Ramšaka je bil to drugi zadetek v tej sezoni mladinske različice lige prvakov. Na Bayern je pogodbeno vezan samo še do konca sezone.

S poletjem se bo preselil v RB Leipzig, kjer bo seveda naletel tudi na Benjamina Šeška in Kevina Kampla, ni pa še jasno, če ga bomo lahko v prihodnje gledali tudi v selekcijah slovenske reprezentance. Ramšak je bil rojen v Nemčiji, svojo računico imajo tudi Hrvati.

Robertov oče je namreč Slovenec, njegova mati pa je Hrvatica.