Rogaška se je namučila, toda vendarle zmagala v Kranju in se uvrstila v polfinale pokala

Ekipa trenerja Oskarja Drobneta se je pomerila proti ekipi iz drugoligaškega ranga, ki je pustila dober vtis, toda na koncu ni uspela pripraviti presenečenja.

2. april 2024

Rogaška se je uvrstila v polfinale slovenskega pokala. (Foto: Uradni facebook profil kluba)

Za mesto v polfinalu slovenskega pokala sta se pomerila drugoligaš Triglav in prvoligaška Rogaška, tekma v Kranju je ponudila zanimivo dogajanje. Favorizirana Rogaška se je morala precej potruditi, da je zmagala ob rezultatu 3:2. Povedla je sicer že v 10. minuti, ko je zadel napadalec Patrik Mijić, ki igra v zares odlični formi po zimskem prestopu.

Kranjčani so se vrnili v prvem polčasu, Momčilovski je izenačil v 24 minuti. Kmalu po nadaljevanju je Rogaška povišala na 2:1.

Šlo je za zelo lepo akcijo gostov, ki jo je s strelom z roba kazenskega prostora zaključil vezist Korošec, toda že minuto kasneje pa je Triglav spet izenačil. Po napaki v obrambi Rogaške je za 2:2 zadel Horvat. Tekmo je v 71. minuti odločil Thalisson.

Jutri bosta v pokalu na sporedu še obračuna med Koprom in Muro ter Gorico in Radomljami.