Ruben Amorim pojasnjuje: 'Zakaj Antony blesti pri Betisu? Ker je v Španiji lažje igrati kot v Angliji'

Portugalski trener je takoj naletel na plaz kritik s strani ogorčenih navijačev španskih klubov. Pa je res tako zelo zgrešil s svojim pojasnilom?

Uredništvo
2. marec 2025

Ruben Amorim (Foto: Getty Images)

Pri Manchester Unitedu je postala nekakšna stalnica, da v klub prihajajo zvezdniki, ki hitro močno pogorijo in se odpravijo v manjše klube, največkrat tudi v tuje lige. V novih okoljih največkrat pokažejo to, zaradi česar so bili na koncu dneva tudi pripeljani v United. Zadnji takšen primer je Antony, ki velja za kar najslabši nakup Uniteda vseh časov.

Januarja se je odpravil na posojo v Real Betis in takoj zasijal, zabija gole, prispeva asistence, pobira nagrade in z noviimi soigralci beleži zmage.

Mnogi spremljevalci dogajanja se sprašujejo, zakaj se to sploh dogaja, da se igralci toliko bolje znajdejo pri drugih klubih. Možnih odgovorov je veliko. Resnica verjetno nekje v sredini. Na prvo žogo ni težko opaziti razlik v pritisku igranja za United ali pa Betis.

Prvi je eden od največjih klubov na svetu, ki se že desetletje neuspešno vrača na prestol. Posledično je deležen največje medijske pokritosti, ima eno največjih navijačih baz na svetu in pričakovanja so visoka. Vsekakor višja kot pri Betisu, ki za seboj nima izredno uspešne zgodovine. Ne osvaja velikih lovorik in letos je prestajal sezono za v pozabo.

Antony ni čez noč 'postal Messi'. Še vedno stori veliko napak. Streli pogosto končajo izven stadiona, preigravanja še zdaleč ne uspejo vselej, itd. Toda na spletu se posnetki teh zadev ne znajdejo tako pogosto, kot v Antonyjevem času v Manchester Unitedu.

Kako pa na dotično situacijo gleda trene Uniteda Rubem Amorim?

"Fizični aspekti v Angliji so pomembni. Če tega nimaš, boš iimel težave. Antonyju gre bolje v Španiji. Faktorjev je več, glavni pa je fizičnost."

S temi besedami je Amorim naletel na plaz kritikov ljubiteljev španskega nogometa. Več raziskav sicer pravi, da je imel Portugalec prav. Intenzivnost v angleški Premier League je višja kot drugod, tempo je višji, manj je časa na žogi in tudi več se prešprinta.

Amorim pa še ni pojasnil, zakaj gre bolje Rashfordu pri Aston Villi...