Vezist Sampdorie je dosegel rekordno pozen zadetek

Saponara avtor najpozneje evidentiranega zadetka

Vse odkar OPTA meri statistične podatke v italijanski Serie A, nihče v prvenstvu ni zadetka dosegel tako pozno, kot je to včeraj uspelo vezistu Sampdorie Riccardu Saponari.

9. december 2018, 8:55

(Foto: /)

Statistična agencija OPTA v Serie A vse podatke natančno meri od sezone 2004/05 naprej, nikoli odtlej pa zadetek na prvenstveni tekmi ni padel tako pozno, kot včeraj na obračunu med Laziom in Sampdorio. Domači golgeter Ciro Immobile je v 96. minuti gostitelje z enajstih metrov popeljal v vodstvo z 2:1, zadnje dejanje pa je klub temu pripadlo gostom in sicer vezistu Riccardu Saponari, ki je točno v 98. minuti in 49. sekundi igre dosegel izenačujoči zadetek.

To je najpozneje evidentiran zadetek v Serie A v zadnjih petnajstih leth, junak Sampdorie pa je v žaru največje evforije zadetek slavil z navijači Sampdorie in pri tem ostal tako rekoč brez vseh oblačil!