Solskjaer priznal, da je odličen polčas Manchester United poslal v finale

Klub iz Manchestra bo ob koncu meseca udeleženec velikega finala drugega najmočnejšega evropskega tekmovanja. Varovanci norveškega stratega so glavnino posla opravili na prvi tekmi, na drugi pa zabeležili znosen poraz.

7. maj 2021, 6:19

Manchester United je izločil Romo in bo igral v finalu lige Evropa. (Foto: /)

Povratno tekmo polfinala lige Evropa je Roma na domačem stadionu Olimpico dobila s 3:2, kljub temu pa bo v velikem finalu igral Manchester United. Odločilno prednost si je priigral na prvi tekmi, ko je slavil s 6:2.

Povratno srečanje ni bilo naivno, Rimljani so ob polčasu vodili z 2:1 in imeli ogromno zrelih priložnosti, ki pa jih je praviloma zatiral razpoloženi vratar Angležev David De Gea. Ob tem je goste reševal tudi okvir gola.

"Odlično se počutimo ob uvrstitvi v finale. Izkazalo se je, da nas je en odličen polčas z Old Trafforda popeljal naprej. Razočaran sem, ker smo tokrat izgubili, saj nismo dobro igrali. Bila je čudna tekma, ki bi se lahko zaključila tudi z 8:6 za domače. Na srečo imamo enega najboljših vratarjev na svetu,«
je po tekmi dejal manager Uniteda Ole Gunnar Solskjaer.

Rdeči vragi se bodo 26. maja v velikem finalu tekmovanja pomerili s španskim Villarrealom, ki je izločil londonski Arsenal.