Spet je čaral Vinicius Junior, Real se v Madrid vrača z zmago in 10 točkami prednosti na vrhu La Lige

Vodilna ekipa španskega prvenstva je opravila svoje delo na gostovanju. Pred kraljevim klubom je zdaj do konca sezone samo še devet krogov.

16. marec 2024

Vinicius Junior (Foto: Getty Images)

Vinicius Junior je danes za 1:0 zadel že v četrti minuti tekme med Real Madridom in Osasuno, toda samo tri minute kasneje je izenačil Hrvat Ante Budimir. Kljub temu se je kraljevi klub ob odmoru veselil prednosti, saj je izkušeni desni bočni branilec Dani Carvajal v 18. minuti poskrbel za 2:1. V nadaljevanju se je tekma zlomila v 61. minuti, ko je na 3:1 povišal Brahim Diaz.

Takoj za tem je še enkrat udaril Vinicius, ki je zdaj pri 18 zadetkih v aktualni sezoni in zadel za 4:1. S tem se sicer tekma še ni končala.

V sodnikovem dodatku je Iker Munoz znižal na končnih 4:2. Real Madrid ima na vrhu lestvice v La Ligi 10 točk prednosti pred drugouvrščeno Girono, do konca sezone pa je še devet krogov. Katalonci so sicer do te točke odigrali tekmo manj od Reala.

Vse bolj se zdi, da bodo Madridčani letos osvojili nov naslov španskih prvakov. Osasuna pa se nahaja točno na sredini ligaške lestvice.