Sprehod Bayerna se je začel: Eintracht je na uvodni tekmi samo v prvem polčasu prejel pet golov

Bayern iz Munchna je na uverturi nove sezone v Bundesligi hitro demonstriral svojo strahovito moč in zmagovalcu lige Europa Eintrachtu nasul kar šest golov. Prvenec Sadia Maneja.

5. avgust 2022, 10:25

Bayern Munchen (Foto: Uradni FB/TW/IG profil igralca)

Bayern je na uvodni tekmi sezone gostoval pri zmagovalcu lige Europa Eintrachtu, trener Julian Nagelsmann pa se je odločil za preverjeno enajsterico, v kateri je izmed novincev začel le Sadio Mane.

Bayern je že v prvem polčasu pokazal svojo strahovito moč, saj je gostiteljem v tem delu igre zabil kar reci in piši pet golov.

Že po prvih desetih minutah so Bavarci z goloma Joshue Kimmicha in Benjamina Pavarda vodili z 2:0, v 29. minuti pa se je svojega prvenca razveselil Sadio Mane, ki je zadel po asistenci Serga Gnabryja. V preostanku prvega dela sta padla še dva gola, in sicer sta po dveh asistencah Thomasa Mullerja zadela še Jamal Musiala in Gnabry.

V drugem delu je Bayern pričakovano dvignil stopalko s plina in se osredotočil na kontroliranje rezultata, Eintracht pa je celo uspel doseči častni zadetek, pod katerega se je podpisal debitant Kolo Muani. Do konca tekme je Bayern dosegel še en zadetek, in sicer je za končnih 6:1 poskrbel Leroy Sane.