Srečna enajstmetrovka za Anglijo! Ob odmoru je v polfinalu Eura 2024 rezultat izenačen

Celo angleška javnost se čudi sodniški odločitvi, po kateri so trije levi prišli do izenačenja proti Nizozemcem.

10. julij 2024

(Foto: Getty Images)

V polfinalu Eura 2024 so Nizozemci nocoj proti Angležem povedli že v sedmi minuti! Xavi Simmons je odvzel žogo Declanu Ricu, povlekel na rob kazenskega prostora in z močnim strelom premagal Pickforda za 1:0. Že v 18. minuti so se trije levi vrnili. Kane je slabo sprožil v kazenskem prostoru in žoga je letela prek vrat. Toda VAR se je vmešal.

Dumfries naj bi igral nevarno, ker je dvignil nogo in želel blokirati strel ... zanimiva odločitev. Kane pa je potem z bele pike zadel za 1:1.

V 23. minuti je Foden prišel do udarca z bližine, premagal vratarja, toda Dumfries je žogo zaustavil na golovi črti. Sedem minut kasneje je nizozemski bočni branilec sprožil z glavo po kotu in nastreljal prečko, v 32. minuti pa je Foden nastreljal vratnico.

Ritem igre v prvem polčasu nocojšnjega polfinala je bil relativno visok na obeh straneh, ob odmoru pa je bil na semaforju rezultat 1:1.