Stop za Benjamina Šeška: Problem za Salzburg in problem za Slovenijo

Benjamin Šeško je plačal davek naporov in vsega, kar se mu je zgodilo v letošnji sezoni. Prisiljen je v počitek.

18. oktober 2021, 7:41

Benjamin Šeško se je poškodoval. (Foto: pigac.si)

Bil je načet in to je vedel. Benjamin Šeško je bil zato previden, previdni so bili tudi v Salzburgu. A na tekmi proti Altachu (1:1) je vstopil v igro v 62. minuti, ko je njegovo moštvo stiskalo za zmago. To ni bila dobra ideja, kajti Šeško je zdržal le deset minut, nato pa je moral odnehati.

V 73. minuti ga je trener Salzburga Matthias Jaissle zamenjal z danskim nogometašem Mauritsom Kjaergaardom

Šeško ima načeto stegensko mišico, znan pa je tudi že obseg poškodbe. Slovenski reprezentančni napadalec bo moral počivati predvidoma tri tedne. Izpustil bo več tekem, med drugim tudi obe v ligi prvakov proti Wolfsburgu. Težko bo ujel tudi naslednjo reprezentančno akcijo.

Šeško je v letošnji sezoni v avstrijskem prvenstvu odigral 11 tekem in dosegel tri gole, na dveh pokalnih tekmah pa je prav tako zadel trikrat. Odigral je tudi štiri tekme v Evropi (kvalifikacije za ligo prvakov in skupinski del lige prvakov), dosegel je en gol.