Tuchel se je posul s pepelom: "Imeli smo srečo, to zmago smo ukradli"

Londončani so še naprej vodilna ekipa na lestvici državnega prvenstva, a na zadnjem srečanju ni šlo po načrtih. Favorit je srečno prišel do treh točk, kar je bilo tudi stališče managerja ekipe.

2. december 2021, 9:25

Thomas Tuchel ni bil navdušen nad predstavo Chelseaja proti Watfordu. (Foto: Getty Images)

Londonski Chelsea je preživel zahtevno gostovanje na Vicarage Roadu. Modri so proti Watfordu slavili z 2:1, a na tekmi niso blesteli, vse prej kot to. Kljub temu se še naprej nahajajo na prvem mestu Premier League.

V prvem polčasu je za Chelsea zadel Mason Mount, zmagoviti gol pa je bilo delo Hakima Ziyecha. V prvem delu je bilo srečanje za 30 minut prekinjeno, saj je eden od navijačev na tribunah doživel srčni zastoj.

"Tokrat si nismo bili podobni. Preprosto nismo bili pripravljeni na to tekmo, kar je tudi moja odgovornost. Tudi po prisilnem premoru se nismo zbudili. Slabo smo pritiskali in bili slabi na prvi in drugi žogi. Na koncu smo zmagali z obilico sreče, zmago smo ukradli," je za Amazon po tekmi dejal manager Modrih Thomas Tuchel.

Nemca na klopi Chelseaja skrbi poškodba Trevoha Chalobaha, ki je po uri igre proti Watfordu odšel s terena. Zahtevnost poškodbe še ni znana, kot tudi ne njegov povratek na teren.