Tudi Tabor je porazil Gorico, ki kljub menjavi trenerja zaenkrat še ni obrnila trenda

Odhod Gordana Petrića ni veliko spremenil v Gorici. Bivši državni prvaki so danes, v 18. krogu 1. SNL, doživeli nov poraz.

16. december 2020, 3:32

Tabor Sežana
1 : 0

Sod.: Alen Borošak

Gorica

1 : 0

Tabor Sežana: Jan Koprivec, Marko Ristić, Denis Kouao, Mihael Briški, Miha Hlad, Antoine Makoumbou, Kevin Doukoure Grobry, Mario Babić (od 88. Erik Salkič), Dominik Mihaljević, Christos Rovas (od 64. Dino Stančič), Aldair (od 80. Jakoslav Stanković).Gorica: Uroš Likar, Matic Paljk (od 46. Matija Kavčič), Nejc Mevlja, Matija Širok (od 66. Adis Hodžić), Tine Kavčič, Matteo Tomiček (od 83. Mathias Oyewusi), Rok Grudina, Goran Cvijanovič (od 76. Mateo Itrak), Johan Chinwendu Nkama, Lamin Colley (od 47. Semir Smajlagić), Etien Velikonja.

V Novi Gorici so zamenjali trenerja, vendar to prostega pada kluba ni zaustavilo. Severnoprimorski klub, nekdanji prvak, je v bledi podobi in trenutnemu strokovnemu vodstvu stvari še ni uspelo obrniti v pozitivo.

Današnje gostovanje v bližnji Sežani je sicer ponudila nekaj optimizma za Goričane, ki so odločno začeli tekmo. Velikonja in Širok, dva prekaljena prvoligaška igralca, sta ogrožala gol nekdanjega reprezentanta Koprivca, Širok je zadel celo okvir gola. Domačini so poizkušali preko v zadnjem obdobju razpoloženega Rovasa, a  je ostalo pri izidu 0:0.

Velikonja je tudi v drugem polčasu iskal gol, doslej je dosegel le dva. Ni bil uspešen. Je pa bil uspešen Dino Stančić v 79. minuti, ki je odločil zmagovalca tekme.