UEFA je objavila večno lestvico: Real Madrid je najboljši vseh časov

UEFA je objavila jakostno lestvico evropskih klubov na podlagi dosežkov v ligi prvakov oz. pokalu evropskih prvakov. V 65 letih zgodovine tega tekmovanja je en klub razred zase - Real iz Madrida.

25. december 2020, 1:34

UEFA je na svoji spletni strani objavila zanimivo lestvico, na katero je uvrstila najboljše ekipe v zgodovini lige prvakov oziroma pokala evropskih prvakov. Lestvica zadeva obdobje od leta 1955 do 2020, UEFA pa je ekipe rangirala glede na osvojene točke, pri čemer je bila vsaka zmaga vredna dve točki, remi eno točko, vse tekme, ki so bile odločene po enajstmetrovkah pa so štele kot remi.

Pričakovano je prvo mesto zasedel 13-kratni evropski prvak Real Madrid, ki je osvojil kar 607 točk, o zgodovinski dominanci kraljevega kluba pa vse pove že podatek, da ima pred najbližjim zasledovalcem, Bayernom iz Munchna, kar 112 točk prednosti. Tretje mesto je zasedla Barcelona, Liverpool, ki je denimo tako kot Bayern osvojil šest naslovov, pa je šele na sedmem mestu. Drugi najuspešnejši klub po številu osvojenih lovorik, AC Milan, je zasedel šesto mesto.

Dinamo iz Kijeva je zasedel enajsto mesto, s čimer zaseda najvišjo mesto med ekipami, ki nikoli niso osvojile lovorike oziroma zaigrale v velikem finalu.

-    Večna lestvica lige prvakov oz. pokala evropskih prvakov (vir: UEFA)