Zadetek Benjamina Šeška ni bil dovolj, Harry Kane je rešil Bayern München in trenerja Tuchla

Nadarjeni slovenski napadalec se je veselil zadetka proti Bayernu in zdelo se je že, da bo to dovolj, potem pa je Harry Kane zadeve vzel v svoje roke.

24. februar 2024

Benjamin Šeško (Foto: Getty Images)

V prvem polčasu vročega obračuna v Bundesligi sta mreži mirovali, toda Leipzig je začutil, da bi lahko na Alianz Areni pripravil presenečenje proti ranjenemu Bayernu. V nadaljevanju so si gostje pripravili kar nekaj obetavnih priložnosti, dve od tega je zapravil tudi slovenski napadalec Benjamin Šeško. Na drugi strani je Bayern goste kaznoval v 56. minuti.

Angleški ostrostrelec Harry Kane je prišel do žoge v kazenskem prostoru, takšnih situacij pa ne zapravlja in suvereno je zabil za vodstvo z 1:0.

Tekla je 70 minuta, ko se je v akciji spet znašel Šeško. Zaposlil ga je Dani Olmo, slovenski dragulj pa je tudi z nekaj sreče uspel premagati vratarja Neuerja, ki ga je nekoliko zmedla sprememba poti žoge, saj se je v letu odbila od branilca Bayerna – 1:1.

Toda vendarle se ni končalo z remijem. V zadnji minuti rednega dela je Harry Kane spet udaril, zadel za 2:1 in domačo zmago Bayerna, ki je bil sicer večji del tekme slabši tekmec. S tem je konec serije kar treh zaporednih kiksov bavarskega velikana, ki ga zdaj čaka gostovanje pri Freiburgu, preden bo v ligi prvakov gostil Lazio, ki je slavil na prvi tekmi.

Leipzig pa se bo najprej pomeril proti Bochumu, potem pa ga med evropsko elito čaka snidenje z Real Madridom v španski prestolnici.