Za Celje končan klavrn prvi del sezone, Mura se poslavlja z zmago

Aktualni prvaki Celjani v prvem delu sezone niso igrali dostojno prvaku. Izgubili so tudi zadnjo tekmo v letošnjem letu.

1 : 3

Celje: Matjaž Rozman, Amadej Brecl, Dušan Stojinovič (od 76. Josip Čalušić), Žan Zaletel, Advan Kadušić, Žan Benedičič (od 91. Jon Šporn), Jakob Novak, Matic Vrbanec (od 75. Maj Rorič), Ivan Božić (od 92. Tom Kljun), Mičo Kuzmanović, Roman Bezjak (od 56. Luka Kerin).Mura: Marko Zalokar, Jan Gorenc, Žan Karničnik, Žiga Kous, Klemen Šturm, Klemen Pucko (od 85. Jure Travner), Matic Maruško, Nino Kouter, Tomi Horvat, Amadej Maroša (od 90. Klemen Šturm), Kevin Žižek (od 80. Kai Cipot).

Jesen za pozabo. Tako bi lahko ocenili to, kar so v prvem delu letošnje sezone prikazali Celjani, sicer aktualni prvaki. Danes, proti Muri, so vknjižili še en poraz. Celjani so danes tekmo sicer začeli bolj aktivno, tudi zapretili so vratarju Mure Zalokarju, a ga niso uspeli premagati. Na drugi strani je v 23. minuti poizkusil Horvat. Prekmurci so po pol ure igre vodili.

Kouter je podal z desne strani, aktivni napadalec Amadej Maroša pa je premagal tretjega reprezentančnega vratarja Rozmana.

Gostitelji so na začetku drugega polčasa iskali izenačenje, a je Mura hitor preko Horvata skorajda podvojila vodstvo. To je nato storila po zaslugi avtogola Stojinovića. V 61. minuti je bilo že 3:0, enajstmetrovko je realiziral strelec prvega gola Maroša. Celjani so uspeli le še doseči častni gol, dosegel ga je Zaletel.