Najslabša tekma Maribora letos, na težkem igrišču v Rogaški Slatini so bili vijoličasti daleč od uspeha

Varovanci trenerja Anteja Šimundže so razočarali na gostovanju pri zadnjeuvrščeni ekipi v Prvi ligi.

Anej Lorbek (Foto: pigac.si)

Mariborčani so tokrat gostovali pri zadnjeuvrščeni Rogaški in danes kar nekoliko presenetljivo zatajili. V prvem polčasu je imela domača zasedba več obetavnih priložnosti za vodstvo, zopet je bil zelo nevaren Patrik Mijić, ki se izkazuje za sijajno okrepitev v ekipi trenerja Oskarja Drobneta. Na drugi strani pa je postalo bolj zanimivo že zelo zgodaj v drugem polčasu.

Izkušeni Soudani se je v 47. minuti znašel v zreli priložnosti pred vrati Rogaške po predložku Božića, toda žoge ni dobro zadel in ostalo je 0:0.

V 59. minuti se je novinec Maks Barišić streljal na prazna vrata, toda Rogaško je rešila prečka. Domači so hitro odgovorili z dvema streloma Korošca v roku petih minut, toda niso bili uspešni. Kregar bi skoraj presenetil Juga s strelom iz kota v 73. minuti.

Pri Mariboru je tik pred koncem zapretil še rezervist Josip Iličić, toda končalo se je z remijem in veliko točko za Rogaško v želji po obstanku.